MERAK EDİLENLER
Amerika`dan neler satın alabilirim?

AmerikaDepom sayesinde Amerika'dan alabileceğiniz ürünler bir hayli fazla. Elektronik eşyalar, kitap, DVD, kıyafet, gibi birçok ürünü satın alabilirsiniz.

Amerika'dan neler satın alamam?

Gümrük Müsteşarlığı`nın hızlı kargo taşımacılığıyla ilgili 19.04.2011 tarihinde yayınladığı genelgeye göre Amerika'dan getirtemeyeceğiniz ürünlerin listesi şöyle: Kimyasal malzemeler, nakit para, döviz, senet, çek, mücevherat, tekrar satılmak üzere alınan ticari ürünlerin yanı sıra silah, patlayıcı maddeler, tütün ve tütün ürünleri, alkollü ürünler, 500 gramdan ağır kartuş, cep telefonları, tohum, canlı bitki ve hayvan.

Siparişler gümrükten ne şekilde geçmektedir?

Ederi 75€'nun altında olan ve aynı üründen 3 adet ve daha fazla olmayan siparişler gümrüğe giremez. Gümrüğe giren paketleriniz için gümrük işlemlerini isterseniz siz yapabilirsiniz ya da gümrük komisyonculuğu hizmeti alabilirsiniz. Bu konuda detaylı bilgi T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın web sitesinde mevcut.

Aldıklarım bana ne kadar zamanda ulaşır?

Amerika'dan satın aldığınız ürünler, "gönder" talimatı verdiğinizde 3-5 iş günü içerisinde adresinize teslim edilir. Paketinizin Amerika adresinize ne zaman geldiğini ve Türkiye adresinize ne zaman teslim edileceğini öğrenmek için web sitemizden takip edebilirsiniz.

Amerika adresimi her sipariş için yeniden almam mı gerekiyor?

Paketlerinizi kontrol edebilmemiz için ve ürünlerinizle ilgili son durumu sizinle paylaşabilmemiz için her alışverişten önce " yeni alışverişim" linkine tıklamanızı ve yeni bir kayıt oluşturmanızı tavsiye ederiz. "Beklediğim Paketler" bölümünde ise paketleriniz AmerikaDepom'dan aldığınız Amerika adresinize ulaşıncaya kadar siparişinizin son durumunu takip edebilirsiniz.

Siparişlerimi Amerika adresimde istediğim kadar bekletebilir miyim?

Evet, bekletebilirsiniz. Ayrıca AmerikaDepom paketlerinizi 30 gün süre ile ücretsiz olarak depolar. Eğer bekletme süreniz 30 günü aşarsa kilogram başına 5$ ücret ödemeniz gerekmektedir. Depolamalarınız toplamda 75 günü geçemez.

Daha az kargo ücreti ödemek için ürünlerimi küçük paketlere koymanızı isteyebilir miyim?

Evet. Bu kargo maliyetlerini azaltabilmeniz için en iyi yoldur. Siz talep ettiğiniz takdirde en az kargo maliyeti olacak şekilde ürünlerinizi yeniden paketleyebiliriz. İsterseniz farklı siparişlerinizi de yeniden paketleterek daha az kargo ücreti ödemeniz mümkün.

Alışveriş yaptığım sitelerden bana gelen katalog, promosyon, bilgi alabilecek miyim?

Evet, bu konuda size e-posta yoluyla katalog ve promosyonlarla alakalı bilgilendirmeler yapılacaktır.

Satın aldığım ürünleri iade etme imkanım var mı?

İade koşulları alışveriş yaptığınız markaya değişim gösterebilmektedir. Bu nedenle iade ve değişim konusunda ürünlerinizi satın aldığınız siteyle irtibata geçmeyi unutmayın. Böyle durumlarda değişim ve iade için AmerikaDepom'dan aldığınız Amerika adresinizi kullanabilirsiniz. İade ve değişim konuları size ve satın alımı gerçekleştirdiğiniz site arasında olduğu için AmerikaDepom böyle durumlarda sorumluluk kabul etmemektedir. Ancak herhangi bir şekilde iade ve değişim yapmak istediğinizde size bu konuda yardımcı olabiliriz. İade ve değişim sürecinde paketiniz adresinizden teslim alınır ve Amerika adresinize teslim edilir. Tabii en uygun kargo ücretiyle. Sonrasında ürününüzün faturası ve iade belgeleriyle birlikte paketiniz kargo yoluyla iade edilir.

Verdiğim sipariş firma tarafından iptal edilirse ne yapmam gerekir?

Böyle bir sorunla karşılaştığınız takdirde AmerikaDepom'un çağrı merkezinden yardım alabilirsiniz.

Türk Bankaları'nın kredi kartlarını kabul etmeyen alışveriş sitelerinden nasıl alışveriş yapabilirim?

Benim Adıma Satın Al hizmetimiz sayesinde ödemesini yapamadğınız alışverişlerinizi tamamlamak sizin için bir problem olmaktan çıkıyor. AmerikaDepom'a almak istediğiniz ürünü bildirin, ödemesini yapın ve uzmanlarımız istediğiniz ürünü sizin için satın alsın. Tüm süreçleri sizin adınıza takip etsin. Böylelikle bu engeli önünüzden kaldırmış olursunuz.

Amerika'dan büyük ölçekli alışveriş yapmak istiyorum, bunları bana gönderebilir misiniz veya benim hacimsel olarak çok büyük bir paket gönderme imkanım var mı?

Böyle bir durumda öncelikle bizimle iletişime geçin. Ekibimiz alışverişinizi gerçekleştirebilmeniz için size gerekli yönlendirmeleri yapacaktır.